DEZINFEKCE OZÓNEM
ÚVOD DO PROBLEMATIKY
Užití ozónu - ozónových generátorů je v dnešní době považováno za nejmodernější a pochopitelně i ekologický způsob čištění, které má vlivem působení ozónu dezinfekční vlastnosti a dokáže odstranit zápach všeho druhu.
Proč by vás tato metoda měla zajímat? Existují dva důvody:
- DEZINFEKCE - Ozón je plyn, který má tu vlastnost, že dokáže likvidovat viry, bakterie i plísně všeho druhu. Výhodou je, že se dostane i do nejméně přístupného místa, a dokonale vydezinfikuje vše, s čím příjde do styku. Ozonizovat můžeme sedací soupravy, matrace, lůžka, židle, křesla popřípadě i jiný nábytek, ale i pokoje, byty a domy, kanceláře, obchody, restaurace, ordinace, fitcentra nebo jiné prostory.
O využití ozónu bychom měli přemýšlet nejen pro pocit z dokonalé čistoty, ale i z důvodu ochrany zdraví svého a svých nejbližších. Například plísně mohou vést k závažným onemocněním, a pobyt v takovém prostředí není dobrý pro nikoho z nás. Obzvlášť pak pro děti a kojence, těhotné ženy, starší lidi, lidi se sníženou imunitou a osoby s dýchacími potížemi.
- ODSTRANĚNÍ ZÁPACHU - Pokud vás obtěžuje jakýkoliv zápach či zatuchlina, rozhodně byste měli o aplikaci ozónu uvažovat. Vlastně mě ani nenapadá jiný účinný způsob, jak zápach odstranit. Většinou se jen "překrývá" nejrůznějšími deodoranty, svíčky a spreji s typicky "chemickou" vůní. Jakých zápachů vás dokážeme zbavit? Odpověď by mohla znít VEŠKERÝCH!
Naše zákazníky nejčastěji trápí zápach cigaret, potu, zvířecích pachů, pachů moči, exkrementů, odpadků, výpary z kuchyně nebo blíže nespecifikovatelné zatuchliny.
CO JE TO OZÓN a JAK TO FUNGUJE?

Ozón je "druh" kyslíku. Chemicky vyjádřen jako trikyslík, v povědomí běžných lidí jako aktivní kyslík. Kyslík jak ho známe má dva atomy kyslíku, ozón má atomy tři. Přestože to může znít příliš složitě, věřte, že se nejedná o nic, co by přírodě bylo cizí. Běžně se v ní vyskytuje. Kdo by neslyšel o OZÓNOVÉ VSTVĚ, že? Jak je již notoricky známo, ozón chrání planetu před účinky ultrafialového záření, a je součástí stratosféry ve výšce 25- 35 km nad povrchem země. Kromě toho se s ozónem setkáváme při letních bouřkách. Ano, mluvím o krásně voňavém, pročištěném vzduchu, který máme tak rádi. To má na svědomí právě ozón.
Ozón se nedá ze vzduchu napřímo získat, ani jej není možné skladovat. Dobrou zprávou je, že se dá poměrně dobře z běžného kyslíku vyrobit. Přístroj, který ozón vyrábí se jmenuje OZÓNOVÝ GENERÁTOR. Ozón se vyrábí tak dlouho, dokud je přístroj zapnutý. Tedy vyrábíme ho tak dlouho, jak je potřeba. Přibližně po hodině ( v závislosti na koncetraci) se promění zpět na kyslík, což je asi hlavní důvod, proč se o ozonizaci mluví v superlativech.
Ozón je velmi aktivní činidlo. Pro naše účely je důležité, že efektivně likviduje viry, bakterie i plísně. V medicíně slouží ke sterilizaci nástrojů, k léčbě akné, atopických ekzémů a dalších kožních defektů. Také ho lze využít k dezinfekci pitné vody namísto plynného chlóru.
POSTUP OZONIZACE KROK PO KROKU
Provedeme vás celým procesem krok po kroku
1. Příprava před ozonizací
Než začne samotný proces ozonizace, je nezbytné si prostor vhodně připravit. Cokoliv se do vybraného pokoje přinese a ponechá, bude dokonale vyčištěno. V rámci jedné ceny pak můžete ozonizovat třeba i pět matrací, veškerý nábytek, (křesla, židle) můžeme vyčistit také plyšové i jiné hračky, oblečení apod. Během procesu ozonizace nesmí být nikdo přítomen. Ozón je ve vysokých koncetracích toxický a pro lidi, zvířata a rostliny škodlivý.
2. Zahájení procesu ozonizace

Druhým krokem je samotná ozonizace. V místnosti uzavřeme okna a dveře, zapneme stroj, a z pokoje odejdeme. O všechno ostatní se postará generátor ozónu. Podle druhu čištěné věci posoudíme délku a styl ozonizace. Informujeme vás, jak dlouho bude čištění probíhat, a kdy bude bezpečné prostor znovu užívat.
3. Ukončení procedury

Je dobré vědět, že po ukončení čištění, lépe řečeno po vypnutí generátoru, se do čištěné místnosti nesmí vstupovat další dvě hodiny. Tak dlouho trvá samovolná přeměna ozónu na běžný kyslík. Po tomto časovém limitu je vhodné místnost vyvětrat, a tím je celá procedura čištění ozónem ukončena.
NEJČASTĚJŠÍ OTÁZKY A ODPOVĚDI
Píšete, že je ozón toxický, měla bych mít obavy?
Ano, ozón je skutečně ve vysokých dávkách toxický plyn, a toho právě při dezinfekci využíváme. Pokud ale nebudete do čištěné místnosti vstupovat, veškeré obavy jsou zbytečné. V prostoru ozonizace se také nesmí nacházet žádná zvířata ani rostliny.
Je ozonizace opravdu bezpečná metoda? Nemůže uškodit mně nebo např. vybavení bytu?
Ozonizace je bezpečná metoda dezinfekce a pokud nebudete během procesu do místnosti vstupovat, nic nehrozí ani vám, ani nemůže být poškozeno jakékoliv vybavení bytu. Ozón vyrábíme pomocí generátoru z okolního kyslíku a žádná jiná chemie není přidávána. Do dvou hodin od ukončení čištění se sám přemění zpět na kyslík.
Chtěla bych vyčistit jen jednu místnost. Mohu zbytek bytu během čištění bezpečně obývat?
Ano, pokud čistíme jen jeden pokoj, zbytek bytu či domu můžete bezpečně obývat. Byt je potřeba opustit jen v případě ozonizace všech místností. Po dvou hodinách od ukončení čištění je prostor naprosto bezpečný.
Kontaktujte nás a rádi vám poskytneme veškeré informace, které potřebujete.